1. Brigerbad Run

20.04.2024  |  Running
Lastname Firstname Course Category Club Team
Abgottspon Tobias Course Hommes III STV Baltschieder Spillt kei Rolla
Adam Vasileios Enfant 0.8km Ecoliers C (U10)
Amherd Ewald Course Hommes IV LSVO LSVO
Ammann Anna Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Ammann Elisa Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Ammann Simon Enfant 1km Ecoliers B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Andenmatten Célia Enfant 1.5km Ecolières A (U14) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Bartolozzi Sylvie Course Dames IV
Baumgartner Ameo Enfant 0.8km Ecoliers D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Baumgartner Elin Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Baumgartner Lino Enfant 1.5km Ecoliers A (U14) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Baumgartner Yoan Enfant 1.5km Ecoliers A (U14) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Biderbost Janina Course Dames I
Bieler Emilia Enfant 1km Ecolières B (U12) Termen Athletics
Bieler Lisandro Enfant 0.8km Ecoliers C (U10)
Blatter Andrin Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) Brigerbad Running Brigerbad Running
Blatter Laurin Enfant 1.5km Ecoliers A (U14) Brigerbad Running Brigerbad Running
Bovet Nina Enfant 1km Ecolières B (U12) Termen Athletics
Brenner Simone Course Dames II
Brenner Sven Course Hommes II
Buchs Noé Enfant 0.8km Ecoliers D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Christen Keanu Enfant 1.5km Ecoliers A (U14) Termen Athletics, 36er
Christen Tianii Enfant 1.5km Ecolières A (U14) Termen Athletics, 36er
Christen Yumi Enfant 0.8km Ecolières D (U8) Termen Athletics, 36er
Clausen Lukas Course Hommes II
Clausen Nicolas Course Hommes II
Conconi Diego Course Hommes III
Correia Joachim Felix Course Hommes III
Fiscalini Carole Course Dames II
Fiscalini Fabio Enfant 0.8km Ecoliers C (U10)
Fournier David Course Hommes IV smrun david fournier challenges sportifs
Galliano Nicolas Course Hommes IV Triathlon Club Valais / Juldide
Gemmet Elia Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) Termen Athletics
Gemmet Johannes Course Hommes II
Ghebreyesus Elilta Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Ghebreyesus Kiseri Enfant 1km Ecoliers B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Ghebreyesus Tamit Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Gillioz Damien Course Hommes II
Gottsponer-Stoffel Eliane Course Dames III Lauftreff Brigerbad
Gundi Anouk Enfant 1km Ecolières B (U12) Triathlon Oberwallis
Gundi David Course Hommes II Triathlon Oberwallis
Gundi Raija Enfant 0.8km Ecolières C (U10) Triathlon Oberwallis
Hauser Hannah Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Hauser Tim Enfant 1km Ecoliers B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Heide Paul Course Hommes I
Henzen Marvin Enfant 0.8km Ecoliers D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Hodapp Stefan Course Hommes I
Holzer Simon Course Hommes I
Hurni Hannes Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Hurni Peter Enfant 1km Ecoliers B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Hurni Sofia Enfant 0.8km Ecolières D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Imboden Lenny Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Imboden Maximillian Enfant 0.8km Ecoliers D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
In-Albon Amelie Enfant 0.8km Ecolières D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
In-Albon Julia Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
In-Albon Melin Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Ittig Manfred Course Hommes II Wildegger Herzbuben
Jentsch Katja Course Dames II
Jossen Ronja Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Jossen Tristan Keanu Enfant 0.8km Ecoliers D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Kalbermatter Jan Course Hommes II
Kippel Nils Enfant 0.8km Ecoliers D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Kluser Deron Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) Termen Athletics
Lambrigger Thomas Course Hommes III
Lang Anna Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Lang David Jeunesse 3km Jeunesse Garçons B (U16) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Lang Elena Enfant 1.5km Ecolières A (U14) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Lang Jael Jeunesse 3km Jeunesse Filles A (U18) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Lehner Hans-Peter Course Hommes II Zurbriggen-Sport Saas-Grund Zurbriggen-Sport Saas-Grund
lengen lynn Course Dames I
Lia Willa Enfant 0.8km Ecolières D (U8)
Liechti Amy Noemie Enfant 1.5km Ecolières A (U14) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Liechti Max Jeunesse 3km Jeunesse Garçons B (U16) Mountain Athletes Mountain Athletes
lorenzetti bia Enfant 0.8km Ecolières C (U10) Triathlon Oberwallis
Nehoduiko Maksym Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) Triathlon Oberwallis
Perrig Leonie Enfant 1.5km Ecolières A (U14) Termen Athletics
Pfammatter Christian Sodalis Hommes IV Rhone Runners Lauftreff Brigerbad
Previdoli Lorena Enfant 0.8km Ecolières D (U8)
Ricci Nina Enfant 0.8km Ecolières D (U8) Triathlon Oberwallis
Ritz Philipp Course Hommes II Wildegger Herzbuben
Ruffener Samuel Jeunesse 3km Jeunesse Garçons A (U18) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Schalbetter Elina Enfant 0.8km Ecolières D (U8) Termen Athletics
Schalbetter Freya Enfant 0.8km Ecolières D (U8)
Schalbetter Johann Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) Termen Athletics
Schmid Simon Course Hommes I
Schmidt Hanny Course Dames IV LSVO Lauftreff Brigerbad
Schnarwiler Marion Course Dames III
Schnydrig Elina Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Schranz Marco Enfant 0.8km Ecoliers C (U10) SC Obergoms
Schumacher Pauline Course Dames II Intensityworkout.ch
Smith Joanna Course Dames II
Soche Tobias Course Hommes II
Squaratti Adina Enfant 1km Ecolières B (U12) Termen Athletics
Stéphanie Bartolozzi Course Dames II Lauftreff Brigerbad
Sterren Jean-Louis Course Hommes III
Studer Annina Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Studer Urs Course Hommes V Verein Kerzerslauf
Stupf Aliyah Enfant 1.5km Ecolières A (U14) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Truffer Luana Enfant 0.8km Ecolières D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Tschan Melina Enfant 0.8km Ecolières C (U10)
Tschan Patrick Course Hommes III
Venetz Elise Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Venetz Sandro Course Hommes II Rhone Runners
Vomsattel Adrian Course Hommes II
Vouilloz Jean Enfant 1.5km Ecoliers A (U14)
Vouilloz Marie Enfant 1.5km Ecolières A (U14)
Walpen Johanna Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Walpen Sona Course Dames II SC Bächi
Walpen Teresa Enfant 0.8km Ecolières D (U8) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Willa Manuela Course Dames II
Wirthner Josianne Sodalis Dames II
Wirthner Raphael Sodalis Hommes III NovaRun Novalies
Wyer Juri Jeunesse 3km Jeunesse Garçons B (U16) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Zünd Isabelle Enfant 0.8km Ecolières C (U10) Termen Athletics, 36er
Zünd Nathalie Enfant 0.8km Ecolières D (U8) Termen Athletics, 36er
Zünd Valerie Enfant 0.8km Ecolières C (U10) Termen Athletics, 36er
Zurbriggen Aline Enfant 0.8km Ecolières C (U10) Termen Athletics
Zurbriggen Lara Enfant 1km Ecolières B (U12) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Zurbriggen Lea Enfant 0.8km Ecolières C (U10) LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Zurbriggen Michaela Course Dames III LLT Oberwallis LLT Oberwallis
Course - Dames I
Biderbost Janina
lengen lynn
Course - Dames II
Brenner Simone
Fiscalini Carole
Jentsch Katja
Schumacher Pauline
Smith Joanna
Stéphanie Bartolozzi
Walpen Sona
Willa Manuela
Course - Dames III
Gottsponer-Stoffel Eliane
Schnarwiler Marion
Zurbriggen Michaela
Course - Dames IV
Bartolozzi Sylvie
Schmidt Hanny
Course - Hommes I
Heide Paul
Hodapp Stefan
Holzer Simon
Schmid Simon
Course - Hommes II
Brenner Sven
Clausen Lukas
Clausen Nicolas
Gemmet Johannes
Gillioz Damien
Gundi David
Ittig Manfred
Kalbermatter Jan
Lehner Hans-Peter
Ritz Philipp
Soche Tobias
Venetz Sandro
Vomsattel Adrian
Course - Hommes III
Abgottspon Tobias
Conconi Diego
Correia Joachim Felix
Lambrigger Thomas
Sterren Jean-Louis
Tschan Patrick
Course - Hommes IV
Amherd Ewald
Fournier David
Galliano Nicolas
Course - Hommes V
Studer Urs
Enfant 0.8km - Ecolières C (U10)
Ammann Anna
Ghebreyesus Elilta
Ghebreyesus Tamit
Gundi Raija
In-Albon Melin
Jossen Ronja
Lang Anna
lorenzetti bia
Schnydrig Elina
Tschan Melina
Walpen Johanna
Zünd Isabelle
Zünd Valerie
Zurbriggen Aline
Zurbriggen Lea
Enfant 0.8km - Ecolières D (U8)
Christen Yumi
Hurni Sofia
In-Albon Amelie
Lia Willa
Previdoli Lorena
Ricci Nina
Schalbetter Elina
Schalbetter Freya
Truffer Luana
Walpen Teresa
Zünd Nathalie
Enfant 0.8km - Ecoliers C (U10)
Adam Vasileios
Bieler Lisandro
Blatter Andrin
Fiscalini Fabio
Gemmet Elia
Hurni Hannes
Imboden Lenny
Kluser Deron
Nehoduiko Maksym
Schalbetter Johann
Schranz Marco
Enfant 0.8km - Ecoliers D (U8)
Baumgartner Ameo
Buchs Noé
Henzen Marvin
Imboden Maximillian
Jossen Tristan Keanu
Kippel Nils
Enfant 1.5km - Ecolières A (U14)
Andenmatten Célia
Christen Tianii
Lang Elena
Liechti Amy Noemie
Perrig Leonie
Stupf Aliyah
Vouilloz Marie
Enfant 1.5km - Ecoliers A (U14)
Baumgartner Lino
Baumgartner Yoan
Blatter Laurin
Christen Keanu
Vouilloz Jean
Enfant 1km - Ecolières B (U12)
Ammann Elisa
Baumgartner Elin
Bieler Emilia
Bovet Nina
Gundi Anouk
Hauser Hannah
In-Albon Julia
Squaratti Adina
Studer Annina
Venetz Elise
Zurbriggen Lara
Enfant 1km - Ecoliers B (U12)
Ammann Simon
Ghebreyesus Kiseri
Hauser Tim
Hurni Peter
Jeunesse 3km - Jeunesse Filles A (U18)
Lang Jael
Jeunesse 3km - Jeunesse Garçons A (U18)
Ruffener Samuel
Jeunesse 3km - Jeunesse Garçons B (U16)
Lang David
Liechti Max
Wyer Juri
Sodalis - Dames II
Wirthner Josianne
Sodalis - Hommes III
Wirthner Raphael
Sodalis - Hommes IV
Pfammatter Christian